Wydarzenia

FMFT

Młodzi mogą prezentować swoje talenty, poznawać wspaniałe osoby i rywalizować ze sobą w przyjacielski, kulturalny i chyba najlepszy, bo związany ze sztuką, sposób. Całe wydarzenie trwa łącznie kilka dni i obejmuje: Dzień Poezji, Dzień Tańca, Dzień Filmu, Dzień Sztuk Teatralnych oraz huczny finał, organizowany we współpracy z Teatrem Groteska.

fmft-1

Święta Wojna

Mecz piłki nożnej nazywany Świętą Wojną, rozgrywany pomiędzy naszą szkołą a I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego.

Turnieje sportowe

W naszej szkole bardzo często organizowane są różne zawody sportowe. Ogromną popularnością cieszy się coroczny turniej futsalu, a w ostatnim czasie klasy rywalizują także w turnieju siatkówki.

Kino plenerowe

W sezonie letnim w Sobieskim dwukrotnie odbyło się szkolne kino – raz na naszym dziedzińcu, a raz, dzięki uprzejmości Hevre, w ich sali konferencyjnej. Wstęp dla uczniów był darmowy, a tytuły filmów, które chciało się obejrzeć, można było zaproponować na szkolnej grupie.

Koncert Charytatywny

Co roku z okazji Walentynek organizowany jest przegląd talentów, podczas którego uczniowie i uczennice z Sobieskiego oraz z innych krakowskich szkół wykonują utwory o miłosnej tematyce.

Wyjazdy na narty

W sezonie narciarskim organizowane są w naszej szkole jednodniowe wyjazdy narciarskie, najczęściej na Słowację.

Liga szachowa

Od zeszłego roku szkolnego w naszej szkole odbywają się rozgrywki szachowe. Zrzeszają one uczniów o różnym stopniu zaawansowania, głównie z naszego liceum lecz także z VIII LO oraz VI LO.

Sobieski Parlament

Jest to symulacja prawdziwych obrad parlamentarnych, stwarzająca możliwość działania społecznego i politycznego.